HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Релативно топло, но со присуство на ветер

Метео: Релативно топло, но со присуство на ветер

Денешниот ден идентично како и вчера ќе промени повеќе временски прилики со тоа генерално треба да биде сончево и топло со температури до максимални 24 степени како републички просек. Сепак, ветерот на одредени периоди нема да изостане но, нема да дојде до толку силен израз. Утрото ќе биде сончево и чисто без облаци со температури над „десетката“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com