HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Раст на температурите и поведро време

Метео: Раст на температурите и поведро време

Утрешниот ден ќе служи како најава за подолг период во кој ќе видиме враќање на ведрото време без облаци и дестабилизации, проследен со раст на температурите. Петочните утрински температури ќе се движат до 21 степен, додека пак попладне ќе биде многу потопло и максимумот ќе достигне 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8 вредносни единици, додека пак ветерот ќе се смири. Во Скопје не очекува слично време со температури до 27 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com