HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Променливо, но со слаби шанси за дожд

Метео: Променливо, но со слаби шанси за дожд

Променливото време со повеќе облаци ќе се задржи и денес со тоа што не се очекуваат големи врнежи, а краткотраен дожд може да се појави во попладневните часови. Не очекуваат умерено високи температури до 32 степени со слаб ветер. Утринските температури ќе се движат до 18-от степен.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com