HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Променливо, но без поголеми дестабилизации

Метео: Променливо, но без поголеми дестабилизации

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и појава на грмежи претежно на истокот и југот од земјава. Ќе дува повремено засилен северен ветер особено долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје променливо облачно со повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 27 степени. УВ ­индексот ќе изнесува 4.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com