HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Променливо и свежо време

Метео: Променливо и свежо време

Денеска во Македонија не очекува претежно облачно време иако во текот на денот ќе имаме почисто сонце за достигнување на максимални 28 степени. Облаците не се очекува да донесат поголема нестабилност и шансите за врнежи се прилично ниски, но затоа пак ќе биде доста свежо и ветровито. Утринските температури ќе се движат до 22 степена, а слично време не очекува и во Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com