HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Променливо време со повремени врнежи

Метео: Променливо време со повремени врнежи

Промената на временските прилики ќе дојде до израз во текот на денешниот ден со повеќе облаци и повремени врнежи од дожд. Засега нема најави за поголемо невреме, но затоа носете чадор со вас. Утрото ќе биде доста свежо со температури под 20-от степен и повремени грмотевици, за попладне да дојде до мала стабилизација и максимални 30 степени како републички просек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com