HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Продолжува викенд временската нестабилност

Метео: Продолжува викенд временската нестабилност

Викендот како што се очекуваше ќе помине во знакот на променливото и посвежо време со големи можности за силни дождови, па дури и грмотевици. Претпладне врнежи ќе има претежно во источните делови, а попладне повремени врнежи ќе има во западните делови. Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, додека дневната ќе биде во интервал од 18 до 30 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com