HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Преку ден сончево, навечер со умерена облачност

Метео: Преку ден сончево, навечер со умерена облачност

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло преку ден, а попладне ќе се јави умерена облачност. Кон крајот на денот во северните делови ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7. Дневната температура ќе се движи од 24 до 35 степени. Веќе од утре се очекува поголема нестабилност и услови за невреме.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com