HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Пониски температури со променливо време

Метео: Пониски температури со променливо време

Во текот на денешниот ден ќе видиме мала промена на времето кое ќе се менува од сончево во облачно, но засега без посериозни најави за дожд или дестабилизации. Максималната дневна температура ќе достигне републички просек од 28 степени, a утрото ќе биде нешто посвежо со 15 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com