HomeДЕНЕШНАМетео: Подгответе се за топла сабота

Метео: Подгответе се за топла сабота

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста во крајните западни делови ќе се зголеми и можни се услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 25 до 32 степени.

Во Скопје, слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 30 степени. Во наредните денови ќе се задржи многу топло време со пораст на температурата. Најтопло ќе биде во недела и во понеделник кога на повеќе места температурата ќе надминува 30 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com