HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Повторно високи температури

МЕТЕО: Повторно високи температури

Денеска не очекува сончево и многу топло со мала до умерена облачност, попладне ќе има извесно зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен локален дожд и на места со појава на ретки грмежи. УВ=8
Утринските температури ќе се движат од 9 до 15 степени, а дневните од 26 до 33 степени. Скопје сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен јужен ветерје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com