HomeДЕНЕШНАРепубликаМЕТЕО: Повремена облачност и дестабилизирање попладне

МЕТЕО: Повремена облачност и дестабилизирање попладне

Метеоролозите ги даваат првите прогнози за влошување на временските прилики кои во текот на денешниот ден нема да бидат премногу изразени бидејќи ќе се задржи силното сонце и високите температури. Во западните и северните делови од републиката ќе се прошири облачноста со појава на локални дождови и засилување на ветерот. Дневната температура ќе достигне максимални 29 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com