HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Повисоки температури и стабилизација

Метео: Повисоки температури и стабилизација

Новата недела ќе ја започнеме со далеку постабилно време и повеќе не се очекуваат врнежи од дожд или пак засилен ветер. Денес температурите ќе се искачат до максимални 30 степени, а во текот на денот ќе има претежно сончево време со повремена облачност која нема да биде никаква закана. Утринските температури ќе изнесуваат 16 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com