HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Повеќе сонце, а помалку облаци

Метео: Повеќе сонце, а помалку облаци

Временските прилики постепено се подобруваат и поголеми дестабилизации со дожд и силен ветер не се предвидуваат за наредниот период. Денес ќе имаме многу потопло време со просечни 30 степени и благ ветер во североисточниот регион. Во текот на денот има услови за мала облачност, но таа нема да донесе врнежи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com