HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Македонија повторно во портокалова фаза

МЕТЕО: Македонија повторно во портокалова фаза

Времето денес во македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и слаб ветер кој ќе дува од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде 28, а максималната ќе достигне и до 39 степени Целзиусови. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје слично време со максимална температура од 38 степени Целзиусови. Веќе од среда температурите ќе се спуштат за 2 до 3 степени.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com