HomeДЕНЕШНАМетео: Какво време нè очекува денес?

Метео: Какво време нè очекува денес?

Времето денес ќе биде претежно сончево и свежо со умерена облачност. Во утринските часови се очекува блага облачност во северниот дел од земјава, додека на југ ќе биде умерено облачно, со умерен до засилен југозападен ветер. Ветровито ќе биде и во попладневните часови, а истиот се очекува да стивне во доцните часови. Можни се и локални, но слаби врнежи и тоа во североисточниот регион.

Максималните температури ќе се движат од 21°С и 23°С низ котлините во северниот регион, до 25°С долж југот на повардариото, а во охридско-преспанскиот регионтемпературата ќе достигне до 20°С.

извор: метеопро.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com