HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Какво време нè очекува викендов?

МЕТЕО: Какво време нè очекува викендов?

Времето денеска ќе биде релативно сончево, со мала облачност во попладневните часови. Можност за врнежи ќе има само на планините во северниот регион, пред се во осоговијата, како и на јужниот дел. Максималната температура ќе се движи меѓу 20°С и 24°С во котлините, западниот и северниот крај, додека на југ максималната температура ќе достигне до 27°С.

В недела променливо облачно, со ведро утро и можност за  повремени локални врнежи од дожд во северниот и западниот крај, како и во планинскиот дел долж јужната граница во попладневните часови. Температурата, во однос на саботниот ден,  ќе биде само за околу 1°С пониска.

извор: метеопро.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com