HomeДЕНЕШНАМетео: Какви температури не очекуваат денеска?

Метео: Какви температури не очекуваат денеска?

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата ќе достигне до 34 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com