HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: За нијанса потопло, но со облачни периоди

Метео: За нијанса потопло, но со облачни периоди

Денешниот ден ќе биде за нијанса потопол бидејќи максимумот ќе биде поставен на 34 степени, но во текот на попладнето ќе се јави и мала облачност за променливо време. Утрото ќе има доста високи температури од 17 до 23 степени. Врнежи од дожд засега не се предвидени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com