HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Задржување на сонцето пред нова најава за нестабилност

Метео: Задржување на сонцето пред нова најава за нестабилност

Последниот ден од викендот и неделата која изминува ќе го поминеме во претежно топло време со задржување на високите температури над 30-от степен за веќе во вторник да влеземе во фаза на нова временска нестабилност.

Утринските температури ќе бидат во интервалот од 8 до 17 а, највисоката дневна температура од 27 до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер. Температурите ќе се движат од 16 до 32 степена.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com