HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Жолт аларм за невреме

Метео: Жолт аларм за невреме

Македонија се уште е под жолта закана за невреме во попладневните часови иако се уште нема точно предвидување дали е можно повторно зафаќање на силен пороен дожд. Дневните температури ќе се движат меѓу 27 и 36 степени со тоа што ќе бидат проследени со блага облачност и слаб ветер. Во текот на викендот ќе биде значително посвежо поради спуштањето на студена маса од север, а ќе се засили и ветерот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com