HomeДЕНЕШНАМетео: Денес повторно променливо време

Метео: Денес повторно променливо време

Метеоролошките услови во вторник ќе донесат посончево време со мала и повремена облачност која нема да биде доволна за почести и поизразени врнежи од дожд сведени на минимум низ територијата на Македонија. Тоа ќе овозможи и потопло време со високи температури, утринските до 15, а попладневните до максимални 26 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com