HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Временска прогноза за петок

МЕТЕО: Временска прогноза за петок

Времето денес во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб ветер кој ќе дува од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 6°С до 13°С, а дневната температура ќе биде во интервалот од 21°С до 29°С Целзиусови степени.

Во  главниот град ќе преовладува слично време – сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11°С, а дневната ќе достигне до 27°С Целзиусови степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 8.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com