HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Временска прогноза за петок

МЕТЕО: Временска прогноза за петок

Денеска претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност. Попладне развој на нестабилност која во делови од северозападните, северните и североисточните предели ќе услови врнежи од дожд. Ќе дува доумерен слаб северозападен ветер, а во западните предели доумерен југозападен и западен ветер. Утринските температури ќе се движат од 6 до 15 степени, додека пак максималните дневни температури ќе достигнат до 18 односно до 31 степен Целзиусов.

Во главниот град не очекува слично време, сончево со умерена облачност каде во попладневните часови се очекуваат слаби врнежи од дожд. Утринската температура од 6 до 15 степени, а максималната дневна температура ќе достигне до 18 односно до 31 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com