HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Враќање на високите температури

Метео: Враќање на високите температури

Викендот ќе започне со многу поволни временски прилики со враќање на високите температури кои ќе бидат блиску до 40-от Целзиусов степен. Утрото ќе донесе стабилно време со температури во просек од 18 до 24 степени. Во текот на денот максимумот е поставен на 35 степени како републички просек со тоа што во југоисточниот регион ќе биде уште потопло.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com