HomeДЕНЕШНАРепубликаМетео: Високи температури, но подносливи

Метео: Високи температури, но подносливи

Во текот на денешниот ден ќе се задржат високите температури кои ќе бидат блиску до 40-от степен со мали разлики низ територијата на Македонија, но сепак, ќе бидат подносливи и се уште не сме се соочиле со екстремни летни горештини. Утрото ќе биде малку посвежо со температури кои ќе се движат меѓу 18 и 22 степена, со слаб ветер. Во текот на денот не се очекува поголема облачност и дестабилизирање.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com