HomeДЕНЕШНАМЕТЕО: Бран од врнежи денеска

МЕТЕО: Бран од врнежи денеска

Времето денеска – сабота ќе започне со умерена облачност во поголем дел од земјата, но се очекува релативно брзо наоблачување претпладне во јужниот крај од земјава. Околу пладне се очекува да започне новиот бран на врнежи, со прогресија од југ кон север. Во текот на ноќта врнежите ќе се прошират на цела територија, а ќе добија т и на интензитет, но нема да имаар пороен карактер. Максимална температура ќе биде околу 11°С а во југозападниот регион се очекува, околу 13°С на север и исток, а на југоисток до 15°С.

Во Скопје ќе биде претежно облачно наутро. Попладне очекуваме облачноста да се зголеми и се очекува почеток на врнежи кои ќе се интензивираат навечер. Максимална температура околу 12°С.

Поитив.мк Ви посакува убав ден, а воедно и празник. Простувајте и вам нека Ви биде простено. 🙂

Извор: МетеоПро.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com