HomeДЕНЕШНАПолитикаМесто на митинзи ВМРО-ДПМНЕ ќе тера кампања со средби со граѓаните

Место на митинзи ВМРО-ДПМНЕ ќе тера кампања со средби со граѓаните

Од народот за народот е главната политичка мантра која ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да ја применува и во претстојната предизборна кампања, па наместо со големи митинзи ќе одржува средби со граѓаните каде ќе им ги предочи причините зошто не се откажуваат од изборите иако се единствена партија без противник.

Телевизија Телма најави дека нема да ја известува едностраната политичка кампања на владејачката партија, а сите критичари на власта оценуваат дека е невозможно да се одржат изборите кога граѓаните немаат поширок избор.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com