HomeДЕНЕШНАСветМеланија, идната прва дама била ескорт дама. Трамп ќе тужи

Меланија, идната прва дама била ескорт дама. Трамп ќе тужи

Меланија Трамп, сопругата на претседателскиот кандидат е потресена од новиот скандал кој го објави британскиот таблоид Дејли Мејл дека во 90-тите работела како ескорт дама, а не само како модел. Доналд Трамп трпи се повеќе напади кон својата сопруга, а не го штедеа ниту конзервативните сопартијци. Затоа покрената е тужба против Дејли Мејл за клевета, а адвокати бараат оштета од 150 милиони долари и секако да се повлече информацијата.

melania tramp

Сопругата на Доналд Трамп, милијаредерот и кандидат за претседател на САД, емигрирала од Словенија како манекенка и модел во 90-тите во САД каде кратко ја продолжила кариерата. Дејли Мејл тврди дека Меланија имала проблеми со визата, а направила и неколку сомнителни фотосесии.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com