HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМеди во уште еден спектакуларен спот на Сија!

Меди во уште еден спектакуларен спот на Сија!

Без никаква најава Сија објави видео-спот за нумера од албумот кој ќе следи после актуелниот „This is Acting“. Австралиската пејачка не се појавува ниту во клупот за нумерата „The Greatest“, ниту нејзиниот колега Кендрик Ламар кој учествуваше во правењето на песната.

Видео-спотот за песната „The Greatest“ го режирале Сија и Даниел Аскил, а главна ѕвезда и овај пат беше добро познатото лице од клиповите „Chandelier“ и „Elastic Heart“, танчерката Меди Зиглер.

Како и обично, Сија не се појави во спотот, а Меди друштво во вид на танчерска група.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com