HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМајли Сајрус како рок ѕвезда?

Мајли Сајрус како рок ѕвезда?

Поп пејачката Мајли Сајрус, се чини дека одлучила да зачекори во рокенрол водите, барем така наговестува објавата на „Инстаграм“ на рок дуото „Stepfather“. Рок бенд од Сент Луис под назив „Stepfather“, објави на „Инстаграм“ дека, заедно со Мајли, работи на нова музика која наскоро може да се очекува.

Инстаграм-Мајли Сајрус

Покрај тоа, својата соработка ја најавија и на Твитер. „Напишавме заедно песна која ќе биде објавена во наредните недели, како и музика за нејзиниот предстоечки проект“, открија рокерите. Останува да се види како ќе звучи Сајрус во овој сосема различен жанр од нејзниот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com