HomeДЕНЕШНАРегионЕдногодишно бебе жртва на семејно насилство?

Едногодишно бебе жртва на семејно насилство?

 

Вчера вечерта околу 21 часот едногодишно бебе било примено во детската клиника во Белград со лоши и тешки изгореници на стапалата, споделуваат српските медиуми. Девојчето е родено минатата година, а на клиника го донела мајката.

Лекарите шокирани во истиот момент повикале полиција кога виделе дека бебето се здобило со тешки повреди. На сослушувањето мајката изјавила дека бебето само го повлекло лонецот со врелата вода.

Сега за сега ништо не се знае, истрагата е во тек.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com