HomeДЕНЕШНАПолитикаМачката на Ванхауте и кажа на Македонија дека тука е крајот на евроинтеграциите

Мачката на Ванхауте и кажа на Македонија дека тука е крајот на евроинтеграциите

Белгискиот експерт Питер Ванхауте реагираше на одлуката на Иванов за општа амнестија. „Само луѓето може да ја вратат европската иднина“ напиша Ванхауте и објави слика со мачка на која пишува: „Збогум Македонија. Без правда, ова е крај на евроинтеграцијата!“
macka vanhoite

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com