HomeДЕНЕШНАПолитикаМасовен протест пред седиштето на СДСМ – Ќе ја браниме Македонија

Масовен протест пред седиштето на СДСМ – Ќе ја браниме Македонија

Предводени од ГДОМ и со голема поддршка од владејачката партија голем број на граѓани излегоа на протести пред седиштето на СДСМ со пораки дека ќе ја бранат Македонија барајќи одговорност од Заев за штетните сценарија.
protest gdom4
Присутните на протестот пееја партиотски песни, а се испратија и пораки за неодложни избори на 5 јуни кога треба конечно народот да го даде својот конечен суд.
protest gdom3
Протестите беа мирни и без инциденти за разлика од малите брканици низ центарот на градот и новите провикации на дел од демонстрантите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com