HomeДЕНЕШНАПолитикаМасовен протест во Гостивар поради помилувањата на Иванов

Масовен протест во Гостивар поради помилувањата на Иванов

Во Гостивар како и во Скопје започна   масовен граѓански протест против помилувањата на Иванов, како и  против закажаните избори за 5 јуни без исполнети услови да бидат фер и демократски.

Овие луѓе се изреволтирани и бараат правда.  Со пароли во ракака и свирче во уста ја покажваат горчината која ја имаат во моментот за Претседателот Ѓорге Иванов. Тие бараат тој да го повлече помилувањето, само така можат да бидат мирни.

Фото: Либертас.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com