HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМаскирани разбојници ограбиле маркет во Бутел

Маскирани разбојници ограбиле маркет во Бутел

Две маскирани лица, од кои едното вооружено со пиштол, синоќа околу 22:00 часот, го ограбиле СП „Маркет“ во општина Бутел, лоциран на улицата „Александар Урдаревски“.

При кражбата од маркетот одзеле околу 50-60.000 денари дневен промет.

МВР преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и расчистување на настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com