HomeДЕНЕШНАРепубликаМарјан Станојевиќ по 22 дена пронајден жив и здрав во Белград

Марјан Станојевиќ по 22 дена пронајден жив и здрав во Белград

Марјан Станојевиќ кој беше прогласен за исчезнат по 22 дена е пронајден во Белград по со неговите родители ќе се врати дома во Скопје. Марјан пред речиси еден месец собираше средства за операција во ГТЦ по што од неразјаснети причини исчезна, а имаше информации дека бил виден низ Охрид и Кичево откако целата јавност се ангажираше да помогне со информации на социјалните мрежи.

marjan - 06

17 годишникот има проблеми со видот и ориентацијата и не е познато како завршил во автобус за Белград, но за среќа е навремено пронајден.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com