HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМараја Кери ќе се збогува од Лас Вегас

Мараја Кери ќе се збогува од Лас Вегас

Суперѕвездата Мараја Кери најави дека ќе прекине со својата редовна шоу-програма во Лас Вегас и открива дека во мај следната година последен пат ќе им го поклони ова шоу на својата верна публика од тој американски град. Како што пренесуваат американските медиуми, на пејачката Лас Вегас и станал втор дом во мај 20015 година кога започнала со низа на концерти под име #1 to Infinity и имала редовни настапи.

Меѓутоа, Кери и откри на своите обожаватели дека последната тура на концерти ќе започне на 26 април 2007 и ке заврши на 13 мај. Тој концерт, воедно и последен, ќе биде 53 нејзин настап во Лас Вегас. „Мараја е голем талент со верна публика. Ние сме почестени што нашиот Колосеум беше нејзин дом две недели. Се радуваме на идната соработка со неа“, изјави Џон Нелсен, еден од претседателите на компанијата „AEG Live Las Vegas“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com