HomeДЕНЕШНАРепубликаМАПИ: Преглед на сите земјотреси во реално време – каде се тресе земјата и колку јако

МАПИ: Преглед на сите земјотреси во реално време – каде се тресе земјата и колку јако

Денеска жителите на Скопје и околните градови се во паника од неколкуте земјотреси кои ја погодија нашата земја. Земјотресот кој се случи околу 15 часот со јачина од 5,2 степени по Рихтер е најсилниот земјотрес во светот во последните 48 часа. Постојат неколку интернет страници кои нудат детални информации за потресите низ целиот свет. Јачината, длабочината и епицентарот можете да ги погледнете во реално време. Една од мапите е сателитска снимка. Во продолжение погледнете ги мапите со сите информации за сите земотреси.

quakes.globalincidentmap.com

earthquake.usgs.gov

earthquaketrack.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com