HomeДЕНЕШНАМапа: Следете го движењето на невремето во живо

Мапа: Следете го движењето на невремето во живо

Во моментов појако невреме има во општина Росоман и општина Градско, како и северозападно од Радовиш, соопшти УХМР.
Најмногу грмежи има во делот меѓу Скопје и Велес. На мапата која се абдејтува во живо можете да забележите дека невремето со силни електрични празнења поминало во регионот околу Кавадарци. Како се движат грмежи во живо следете тука.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com