HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМалолетно дете се обидело да изврши кражба во куќата на сопствениот чичко

Малолетно дете се обидело да изврши кражба во куќата на сопствениот чичко

 

Полицијата на Струмица поднесе кривична пријава против единаесетгодишник од с. Просениково поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Малолетното дете во куќа на неговиот чичко во кој е на привремена работа во Германија, влегол насилно и почнал да претура по собите, ама не зел ништо. Подоцна и кажал на неговата мајка дека кај чичко му на катот има вклучено светилка, по што таа пријавила во СВР Струмица.

Инаки, полицијата на Струмица утврдила дека малолетникот бил забележен на терасата во времето на извршувањето на кривичното дело.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com