HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМалолетници од дом по две недели пријавени за исчезнати во полиција

Малолетници од дом по две недели пријавени за исчезнати во полиција

Нешто чудно се случува во домот „Ранка Милановиќ“ откако се отткри дека на 29 и на 30 август си заминале двајца малолетници на 17 годиншна возраст, а случајот сега е пријавен во полиција. Најпрво според сведочењето побегнала девојката, а ден по неа и момчето од засега непознати причини, но дури и да е доброволно сепак, треба полицијата да го расчисти случајот. Потоа вработена од домот за деца без родители пријавила дека е исчезнато уште еден штитеник на возраст од 15 години кој побегнал вчера.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com