HomeФЕР ПЛЕЈФаулМалер на денот: Тренерот на Лајпциг се повреди при бркотница со пиво

Малер на денот: Тренерот на Лајпциг се повреди при бркотница со пиво

Тренерот Ралф Рангвик немаше среќа при прославата на неговиот тим Лајпциг кој успеа да обезбеди пласман во првата Бундес лига наредната сезона. Во моменти на славење и бркотница по теренот тој се лизна откако еден од фудбалерите го прскаше со пиво. За среќа на Рангвик повредата на ложата не е страшна и ќе може да се посвети на подготовка на Лапциг за предизвиците во наредната сезона.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com