HomeФЕР ПЛЕЈОстанатиМакедонските одбојкари со нова шанса за злато во Европска лига

Македонските одбојкари со нова шанса за злато во Европска лига

Македонските одбојкари продолжуваат со фантастичните резултати и ја остварија втората победа на турнирот во Скопје против Данска со убедливи 3:0 во сетови. Со тоа си го обезбедија пласманот на фајнл-фор турнирот кој ќе се одигра во Варна и ќе имаат шанса по втор пат да се борат за златен медал откако претходно изгубија во финалето.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com