HomeДЕНЕШНАРепубликаМакедонските кошаркари донираа и повикаа на хуманост

Македонските кошаркари донираа и повикаа на хуманост

Македонските кошаркарски репрезентативци го искористија периодот на подготовки кога тимот е заедно за да донираат средства за настраданите во поплавите во Скопје и Тетово, а исто така ги повикаа и своите навивачи да го направат истото на секој можен начин, од кој најлесен е повик на бројот 143 400 од сите мобилни мрежи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com