HomeРЕФЛЕКТОРМузикаМакедонија не се пласираше во финалето на Евровизија

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

И покрај одличниот настап на нашата претставничка сепак,  Македонија не успеа да обезбеди пласман во финалето на 61.издание на Евровизија што се одржува во Стокхолм, Шведска. Втората полуфинална вечер настапија 18 земји, а нашата претставничка Калиопи, настапи под реден број осум.

Финалето ќе се одржи во сабота каде ќе учествуваат дваесет и пет земји. Шведска по третпат е домаќин на овој настан.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com