HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМакедонец прегазен при помагање на учесници во сообраќајка

Македонец прегазен при помагање на учесници во сообраќајка

На автопатот Белград-Ниш е прегазен Македонец кој живее во Германија и тоа на многу трагичен начин, откако се обидел да им помогне на лица кои веќе биле повредени во сообраќајна несреќа годишниот маж излегол од возилото да помогне, но бил прегазен од „мерцедес“ со унгарски регистарски таблички и бил усмртен на лице место.

Тој излегол да им помогне на луѓето, кои биле повредени во сообраќајката, што ја предизвикал возач на „пежо 508“, исто така со германски регистарски таблички.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com