HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМаж од Охрид се бори за живот по пад од зграда

Маж од Охрид се бори за живот по пад од зграда

Од зграда на улицата „Абас Емин” во Охрид, вчера доцна попладнето маж паднал од погорните катови на недоизградена зграда.

Откако бил забележан по падот веднаш била повикана брза помош која го пренесла во болницата „Свети Еразмо“, но поради сериозноста на повредите веднаш бил однесен на клиниките во Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com