HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЛијам Пејн најави соло кариера

Лијам Пејн најави соло кариера

Британскиот пејач Лијам Пејн потпиша договор со дискографската куќа „Капитол рекордс УК“ откако неговата група после петиот албум соопшти дека веќе нема да функционира заедно. „One Direction“ секогаш ќе биде моето семејство, но сега сум возбодуен бидејќи сакам да ги покажам своите способности и како соло пејач“, открива Пејн.

Lijam-Pejn-f2

Тогашните тинејџери Најл Хоран, Луис Томлисон, Лијам Пејн, Хари Стајлс и Зејн Малик ја формираа групата „One Direction“ во 2010 година натпреварувајќи се во британското музичко шоу „Икс Фактор“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com