HomeФЕР ПЛЕЈРакометЛино Червар конечно ќе ја предводи црвено-жолтата ракометна чета

Лино Червар конечно ќе ја предводи црвено-жолтата ракометна чета

Хрватскиот стратег Лино Червар конечно ќе го превземе кормилото на македонската машка ракометна репрезентација откако РФМ му понуди договор чии детали се уште не се познати.

Червар како долгогодишен тренер на РК Металург има одлични познавања за состојбата на македонскиот ракомет и беше фаворит за превземање на селекторската позиција. Првиот поголем предизвик ќе бидат квалификациите за наредното Светско првенство во ракомет.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com